O duminică sub semnul Rotary, în Parcul Botanic

Rotarienii timişoreni au duminică un eveniment deosebit, în Parcul Botanic, unde va avea loc schimbul de ştafetă al preşedinţilor cluburilor rotariene.
„Cluburile Rotary din Timişoara (Rotary Club Timişoara, Rotary Club Cetate, Rotary Club Ripensis, Rotary Club Opera, Rotary Club Cosmopolitan) organizează schimbul preşedinţilor, duminică, 5 iulie, de la ora 18.00, în Parcul Botanic din Timişoara, la pavilionul pentru evenimente, construit prin contribuţia comună Rotary – Lions”, anunţă dr. Marian Mocan, PG, District 2241 România – Republica Moldova.
Ceremonia face parte din cadrul evenimentelor de profil, anul rotarian începând, de fiecare dată, în 1 iulie, în întreaga lume. În acest an, s-a chartat ultimul club, Cosmopolitan, aşadar Timişoara are de acum un potenţial rotarian crescut pentru implicarea în proiectele Timişoarei şi în cele ale comunităţii.
La ceremonie participă membrii cluburilor, oficialităţi, foştii preşedinţi, viitorii preşedinţi, cluburile Rotaract şi Interact, dar şi noul club Rotarkids, ultimul fiind o premieră în România.

This entry was posted in Actiuni, Intalniri comune club. Bookmark the permalink.