În Parcul Botanic, a avut loc predarea ştafetei Cluburilor Rotary din Timişoara

Duminică 5 iulie, la ora 18, la Foişorul Rotary-Lyons, din Parcul Botanic, a avut loc predarea festivă a colanului rotary către noii preşedinţi.
Cele 5 cluburi Rotary, 5 Rotaract 3 Interact şi micuţii Rotakids s-au reunit pentru a sărbători proiectele finalizate şi a iniţia altele noi pentru Timişoara. Lia Epure, directorul cotidianului ZIUA de Vest, este noul preşedinte al Clubului Rotary Timişoara. Ea a primit colanul de la Dan Costineanu.

La Clubul Rotary Cetate, noul preşedinte este Gheorghe Ferna (Ghiţa Fernea), la Clubul Rotary Ripensis – Ştefan Tudor, la Clubul Rotary Opera – Claudiu Vizitiu, iar la Cosmopolitan – Rudiger Wisser.
Ceremonia a fost deschisă de asistent guvernator, Cristi Jurji, iar dintre invitaţii speciali îi amintim pe Marian Mocan, past-guvernator, pe Ruh Maruhn, consulul Germaniei la Timişoara, şi pe Titu Bojin, preşedintele Consiliului Judeţean Timiş.
Ceremonia a făcut parte din cadrul evenimentelor de profil, anul rotarian începând, de fiecare dată, în 1 iulie, în întreaga lume. La ceremonie au participat membrii cluburilor, oficialităţi, foştii preşedinţi, viitorii preşedinţi.

This entry was posted in Actiuni, Intalniri comune club. Bookmark the permalink.