Cel mai mare eveniment de caritate al Clubului Rotary Cetate Timişoara: Balul Inimilor Albastre -12 ani

Cu prilejul împlinirii a 12 ani de activitate, Clubul Rotary Cetate Timişoara va organiza cel mai mare eveniment de caritate Balul Inimilor Albastre, în sprijinul persoanelor vâstnice şi al copiilor, vineri 12 decembrie. Proiectul vedetă al Anului rotarian 2014-2015 este reabilitarea porţii de intrare în Timişoara – Calea Lugojului – realizat în parteneriat cu AEM. Cosmin Grapini, preşedintele Clubului Rotary Cetate şi fiul celebrei Maria Grapini, a explicat: „În 2014, am dorit să alăturăm două simboluri care transmit direct şi în acelaşi timp profund ceea ce ne caracterizează pe noi, rotarienii – inima mare cu care dăruim şi nobleţea, reprezentată prin culoarea albastră. Dorim să demonstrăm şi de această dată că bunul renume al clubului nostru este construit pe baze reale, pe proiecte de anvergură care îmbunătăţesc semnificativ viaţa comunităţilor în care sunt realizate”. Fondurile strânse în urma Balului Inimilor Albastre vor fi folosite în proiecte de tradiţie ale clubului: reabilitarea Căminului de Bătrâni Comloşu Mare, investiţii la Centrul Speranţa, dar şi în proiecte noi cum sunt: cumpărarea de manuale şcolare în limba română pentru copiii din Veliko Gradiste Serbia şi reabilitarea grădiniţei din localitatea Petroman. Grapini a explicat că Balul Inimilor Albastre va reuni vedete şi personalităţi publice, reprezentanţi ai autorităţilor locale şi ai mediului de afaceri din Timişoara şi din zonă, precum şi persoane fizice care doresc să devină donatori rotary. Invitaţii se vor bucura de concerte extraordinare susţinute de Capriciosa Salon Orchestra şi Andy Band, precum şi de o licitaţie de artă, specifică evenimentelor marca Rotary Club Cetate Timişoara. În final, o tombolă cu premii substanţiale şi câteva surprize inedite pregătite de organizatori, vor asigura reuşita totală a serii. Printre parteneri şi sponsori se regăsesc : Orange, Cramele Recaş, AEM, Cons Electrificarea Instal, Satimpex, Gauss, Ceradez, Pasmatex, Mc Fink, Family Dental Clinic, Axa Telecom. „În 12 ani, Clubul Rotary Cetate Timişoara s-a implicat în sute de proiecte pentru comunitate. Anual, agenda Rotary Cetate cuprinde 5 – 10 proiecte importante. Parte dintre acestea sunt în formă continuată, altele sunt punctuale, promovând an de an idei noi, funcţie de nevoile identificate în comunitate. Alături de Rotary Cetate activează şi cluburile Rotaract Cetate şi Interact Cetate”, a conchis Grapini.

This entry was posted in Actiuni, Intalniri comune club and tagged , . Bookmark the permalink.