Rotary şi Rotaract au oferit cadouri de Crăciun seniorilor Timişoarei

Clubul Rotary Timişoara şi Rotaract au oferit 65 de cadouri pentru toţi vârstnicii cazaţi la Căminul de Bătrâni al Primăriei Timişoara, de pe str. I. M. Klein. A fost a 13-a ediţie a proiectului tradiţional Bătrâni fără nepoţi.  „Am cumpărat 65 de cadouri pentru fiecare senior din instituţie, constând în alimente şi produse de igienă, totul în valoare de 2.000 de lei, plus pacheţelele de la Rotaract, pentru care tinerii au donat sânge. În preajma sărbătorilor este bine să faci fapte bune”, a spus Petru Grigorof, de la Rotary Timişoara. „Noi am donat sânge şi cu bonurile ce le-am primit în urma donării am cumpărat aceste cadouri”, a spus Alina Bârlan. În pachete au fost fructe, biscuiţi, pliculeţe de ceai, saloane, detergenţi, săpun, şampon. În plus, membrii celor două cluburi le-au cântat seniorilor strânşi în sala de mese colinde de Crăciun, lângă bradul împodobit.

This entry was posted in Actiuni, Club, Proiecte, Social and tagged , . Bookmark the permalink.