Cupa Rotary la Pescuit, ed. XIII, 18 Septembrie 2022

Posted By Daniel Marcu

Clubul Rotary Timisoara a desfasurat pe data de 18 septembrie 2022 una dintre cele mai reusite editii ale evenimentului CUPA ROTARY LA PESCUIT – fara ploaie si cu multe capturi –  o a 13-a editie cu mult noroc!

Prin participarea echipelor desemnate la aceasta competitie, Clubul Rotary  sustine bursierii in cadrul proiectului PERFORMANTA IN SATUL BANATEAN – prin care elevii foarte inteligenti din satele banatene, dar care provin din familii fara posibilitati materiale, au posibilitatea de a studia la un liceu de top din Timisoara.  Am demarat anul acesta al patrulea ciclu, iar acum sustinem 4 bursieri care studiaza in Timisoara, carora le suportam toate cheltuielile: camin, 3 mese pe zi, rechizite, cursuri de limbi moderne, haine, servicii medicale, etc!

Daca sunteti interesati sa participati la editia a XIV-a a Cupei Rotary la Pescuit, care se va desfasura pe data 16 septembrie 2023,  va rugam sa trimiteti un email pe adresa marcudany@gmail.com in vederea inscrierii.
This entry was posted in Actiuni, Intalniri comune club, International. Bookmark the permalink.