1 Decembrie

Un proiect deosebit de care ne bucurăm în fiecare decembrie, “Întâlnirea comună a cluburilor Rotary şi Sărbătorirea Zilei Naţionale – 1 Decembrie, în Ţara Moţilor”. Proiect demarat din 2010, dezvoltat în parteneriat cu Rotary Club Floare de Colţ din Abrud-Câmpeni, ajuns la a 8-a ediţie şi care a fost, de la la momentul Conferinţei districtuale din 2014, modelul organizării unei cine festive în costume populare, ca simbol ar respectului rotarian pentru tradiţie şi frumuseţea portului popular românesc. Peste 10 cluburi participante la ultima ediţie, aproape 100 de rotarieni şi nerotarieni care s-au bucurat de frumuseţea portului popular, a muzicii şi jocului românesc, de bunătatea bucatelor tradiţionale şi de ospitalitatea moţilor.

This entry was posted in Proiecte, Proiecte mari. Bookmark the permalink.