EX. PREZENTARE/ RAPORTARE PROIECT (2) ”Tabără pentru persoane cu dizabilități”

EX. PREZENTARE/ RAPORTARE PROIECT (2) ”Tabără pentru persoane cu dizabilități”

CREIONAREA UNUI STANDARD MINIMAL PENTRU CA UN PROIECT SĂ FIE SUSȚINUT FINANCIAR DE CĂTRE ROTARY CLUB TIMIȘOARA:

CRITERII DE ELIGIBILITATE / SELECTIE

(prezentare dosar per resursa/persoana)

• CRITERII SELECTIE RESURSE: resursele umane : existente (angajati proprii), serviciile de cazare achizitii directe cu analize de oferte , serviciile de transport achizitii directe, materialele didactice – achizitii directe
  • CRITERII SELECTIE BENEFICIARI: Tabara de vara este o activitate care se adreseaza tuturor beneficiarilor centrelor de zi. La tabara de vara pot participa toti beneficiarii centrelor de zi, fara criterii de selectie.
  • CONTRIBUTIA ORGANIZATIEI BENEFICIARE:

BUGET & ACTE DOVEDITOARE

(prezentare dosar per resursa/persoana)

• VALOARE TOTALA PROIECT: 70.600,00 lei
  • COSTURI RESURSE MATERIALE: 46.500,00
  • servicii de tabara (cazare, masa): 38.000,00 (servicii de cazare si masa in tabara pt aprox 110 persoane ( 90 persoane cu dizabilitati si 20 insotitori)
  • servicii de transport: 8.000,00 (transport cu autocar 2 serii)
  • materiale didactice beneficiari: 500,00 (jocuri, mingi, materiale desen si pictura)
  • COSTURI RESURSE UMANE: 24.100,00 (personal insotitor pentru persoanele cu dizabilitati)
  • COSTURI COLABORATORI: 0,00
  • ALTE COSTURI: 0,00
  • VALOARE PER BENEFICIAR / per unitate: 784,44 lei/beneficiar (90,00 beneficiari)
  • CONTRIBUTIA ORGANIZATORULUI: 47.100,00

RAPORT FINAL

This entry was posted in Club, Stiri, Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.