Cupa Rotary la pescuit

CUPA ROTARY LA PESCUIT

Evenimentul care susține proiectul “Performanța în Satul Bănățean” – a ajuns în 2017 la ce-a de-a a VIII-a editie. Concursul s-a organizat pe cel mai profesionist carpodrom din Timiș, iar această ediție a doborât toate recordurile anterioare, stabilindu-se un nou record la crap (peste 150 Kg).

La competiție au fost prezente 12 echipe de rotarieni & friends. Premiul cel mare fiind câștigat de echipa condusă de Corneliu Vaida, Mircea Roșu ȘI Raul Gruici.

S-a marcat, de asemenea, un record în istoria competiției de 82,5 de kg de pește prins.

Competiția s-a finalizat cu momentul de premiere, diplomele fiind acordate de președintele clubului, Adrian Bădescu. Și a fost continuată cu nelipsitele ”povești pescărești” și cu gustosul gulaș de pește, asigurat de colegul rotarian Dimitrie Crăciun (Jardin Club).

Sufletul întregii competiții a fost colegul rotarian Daniel Marcu, cel care coordonează și proiectul de educație ”Performanța în satul bănățean”.