SCHIMBARE DE MANDAT ROTARIAN

SCHIMBAREA CARE SUSȚINE PROGRESUL

Cluburile Rotary din Timișoara (Cluburile Rotary Timișoara, Cetate, Ripensis, Opera, Cosmopolitan și Buziaș) organizează, conform tradiției, evenimentul ”Schimbarea Colanului de Președinte”. Acesta are loc, anual, desemnând noii președinți Rotary, la 1 iulie.

În acest an, festivitatea de transfer a colanelor celor cinci cluburi timișorene va avea loc în Parcul Botanic, sub cupola pavilionului, vineri, 30 iunie, ora 17.

Președinții care-și încheie mandatul vor preda colanele, ca simbol  al păstrării constante a valorilor Rotary, vor  arăta succesele anului rotarian 2016–2017, iar noile echipe vor continua, adăugând valoare și speranță pentru anul 2017 – 2018.

Noii preşedinţi pentru anul rotarian 2017-2018 vor fi: Adrian Bădescu – Clubul Rotary Timişoara, Luminiţa Ţundrea – Clubul Rotary Cetate Timișoara, Paul Pop – Clubul Rotary Ripensis Timișoara, Longin Popescu – Clubul Rotary Opera Timișoara, Horaţiu Haţegan – Clubul Rotary Cosmopolitan Timișoara și Nicușor Velican – Clubul Rotary Buziaș.

Cine sunt presedintii?

This entry was posted in Actiuni, Club and tagged , , . Bookmark the permalink.