Balul Faptelor Bune, la Timişoara

Clubul Rotary Cetate Timişoara organizează sâmbătă, 21 noiembrie 2015, cel mai mare eveniment al acestui an, dedicat proiectelor pentru comunitate – BALUL FAPTELOR BUNE. Acesta va reuni deopotrivă rotarieni, reprezentanţi ai mediului de afaceri, personalităţi publice, oameni care doresc să susţină proiectele ambiţiose ale clubului nostru, dinamic şi prezent activ în serviciul public.
“În 2015 ne continuăm munca în folosul comunităţii şi facem ce ştim noi mai bine : aplicăm principiul rotarian “service about self” şi realizăm proiecte care să îmbunătăţească viaţa celor din jurul nostru. Fie că vorbim de “Zece şcoli de nota 10”, proiectul prin care în ultimii trei ani am reuşit să aducem 15 şcoli din judeţ în secolul XXI, proiectele pentru copiii din centrele speciale sau cele pentru persoanele vârstnice, proiectele pentru mediu sau cele dedicate susţinerii culturii, suntem mânaţi de dorinţa de a ajuta şi de a ne implica. Rolul nostru este să aducem bucurie în inimile oamenilor şi să punem zâmbete pe feţele lor, rolul nostru este să facem fapte bune” – Gheorghe Fernea, preşedinte Rotary Timişoara Cetate.
Invitaţii se vor bucura de concerte extraordinare susţinute de THE WEEKEND BAND şi EMANUELA GEAMĂNU PROFIRESCU, precum şi de o licitaţie de artă, specifică evenimentelor marca Rotary Club Cetate Timişoara. “Vedetele” sunt lucrări semnate LEON VREME, ŞTEFAN POPA POPA’S, CONSTANTIN GRANGURE, SORIN NICODIM, FLORIN IVĂNESCU şi alţii. În final va avea loc o tombolă cu premii substanţiale, plus câteva surprize inedite pregătite de organizatori, care să asigure reuşita totală a serii. Entertainerul evenimentului va fi actorul SILVIU GEAMĂNU de la Teatrul Bulandra din Bucureşti.
Balul Faptelor Bune va fi găzduit de Venue Grand Ballroom.
Fondurile strânse în urma evenimentului vor susţine mai multe proiecte printre care : reabilitarea şcolii din Ghilad – în cadrul proiectului “Zece şcoli de nota 10”, sprijin pentru căminul de bătrâni de la Checea – proiect în parteneriat cu Mitropolia Banatului, realizarea unei camere multifuncţionale la Liceul Teoretic Special IRIS, reamenajarea scuarului verde de la intersecţia strada Arieş – Calea Martirilor.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.