Noaptea Bucătarilor 2015 – un eveniment culinar caritativ marca Rotary Cetate Timişoara, la Cramele Recaş

Rotary Cetate Timişoara organizează evenimentul culinar caritativ concurs Noaptea bucătarilor, ediţia a VII, la Cramele Recaş, vineri 29 mai, în aer liber, începând cu ora 18:00.
Cosmin Grapini, preşedintele Rotary Cetate, a explicat că, pe tot parcursul după-amiezei şi serii, rotarienii pasionaţi şi curajoşi se vor întrece în două secţiuni: “Desertul favorit” şi Concursul „Noaptea Bucătarilor”.
“Vom avea distracţie, voie bună, mâncăruri gustoase, vin bun, premii, dar mai ales, Marele Trofeu: POLONICUL DE ARGINT. În plus, vom face un gest de gingăşie şi nobleţe pentru câteva zeci de copii de la Spitalul Louis Ţurcanu. Toată lumea care vine la Noaptea Bucătarilor are misiunea de a aduce şi o jucărie de pluş care de Ziua Copilului, pe 1 iunie va naşte un zâmbet fericit şi va ajunge în braţele unui micuţ internat la Spitalul de Copii”, a declarat Grapini. Gazda deliciosului eveniment va fi Ionică Georgiu, directorul Cramele Recaş.

This entry was posted in Actiuni, Intalniri comune club and tagged . Bookmark the permalink.