Fundatia “Pentru Voi” a sarbatorit 15 ani de activitate

Fundatia “Pentru Voi” din Timişoara a sărbătorit toamna aceasta 15 ani de activitate printr-un eveniment organizat la Filarmonica Banatul din Timişoara. Un moment special a fost dedicat parteneriatului de lunga durata cu Clubul Rotary din Timisoara, precum si cu cluburile din Elst over Betuwe, Olanda si Carmeaux, Franta . S-au înmânat trofee de mulţumire cluburilor Rotary care s-au implicat în mod constant în sprijinirea proiectelor "Pentru Voi" de incluziune socială a persoanelor cu dizabilităţi intelectuale şi a familiilor lor din Timişoara. Fundatia "Pentru Voi" sprijina 180 de persoane cu dizabilitati intelectuale, care beneficiaza de: 2 centre de zi, 5 locuinte protejate, un centru respiro, un serviciu de sprijin la domiciliu. Unitatea protejata “Pentru Voi” este o intreprindere sociala care ofera locuri de munca pentru 45 de persoane cu dizabilitati intelectuale.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.