ELEGANCE SKILLS by Rotary & M. Petrache

ELEGANCE SKILLS by Rotary & M. Petrache

MINI WORKSHOP DE IMAGINE, ȘI DRESS CODE adresat membrilor Rotary (si partenerilor), precum și participantilor la Rotary Gala & Paul Harris Fellow Recognition – organizat de Rotary Club Timisoara.

MARILENA PETRACHE, unul dintre foarte apreciații consultanți de imagine din România, absolventă a Scolii de Fashion „Accademia dell Lusso” din Milano, a Academiei de consultanță de imagine „Color me beautiful” din Londra și a Institutului Diplomatic Român, cursurile de protocol si eticheta, va susține la Timișoara un mini-workshop de imagine personală, eleganță și dress-code. Cursul se adresează exclusiv doamnelor din cluburile Rotary (membre sau partenere), precum și participantelor la evenimentul ROTARY GALA & PAUL HARRIS FELLOW RECOGNITION.

SERVICIILE OFERITE DE MARILENA: Image Consultancy, Business Etiquette training și Personal Shopper se ridică la standarde internaționale prin studiile acreditate. Printre topicurile mini workshopului propus de Marilena amintim: factorii de imagine, tipurile de pigmentatie, forma corpului, personalitatea stilistica si codurile vestimentare.

Marilena consideră că deși nu poți CONTROLA ce gândesc ații, poți INFLUENȚA modul în care ești perceput, creându-ți o imagine pozitivă conform stilului și personalității tale. Educația, inteligența și experiența nu vorbesc de la sine atât timp cât nu le oferim și un „ambalaj” corespunzător, adică imaginea ta.

Printre clienți se numară reprezentanți ai: Miss Sixty, Valentino, Alpha Bank, ABN- AMBRO, EximBank, Tommy Hilfiger, Human Performance Development Intl., Nobile Arte, Farmexim, Bravissimo Art School, Sorocam Romania, Zoppas Romania, KLASS Wagen, Medicis Timoșoara, BDO Audit, Honeywell Romania, URSUS Breweries, Bright Agency si mulți alții.

DESPRE EXPERIENȚA TRĂITĂ CU MARILENA, Francois Hilaire, CEO, SOROCAM Romania, s-a exprimat: “The image consultancy helped me realize how important my image is in business and in my social life, by generating a positive impact on people around me through my actions as a confident person.”

Organizatori: Rotary Club Timisoara & Marilena Petrache

Co-organizator: Clinicile Medici’s Timisoara