ENTREPRENEURSHIP SUMMIT

TIMISOARA DEVINE CAPITALA ANTREPRENORIATULUI EUROPEAN

”Pentru prima data in istoria evenimentelor Business Days, in perioada 11-12 octombrie, va poposi la Timisoara editia internationala Entrepreneurship Summit 2017, un mega eveniment dedicat antreprenoriatului si managementului profesionist. Pe durata celor 2 zile, acesta va reuni peste 60 de manifestari la care vor conferentia peste 120 de speakeri straini si romani si la care sunt asteptati peste 1.200 de participanti, din regiune, din tara si strainatate. Acesta aduce in fata publicului din Timisoara invitati speciali de la World Economic Forum, profesori de la scoli renumite de MBA din Europa, antreprenori cu businessuri de succes, deschisi sa ajute si sa inspire si alti antreprenori romani” (AGERPRES).

Cluburile ROTARY din Timisoara, prin membri lor, s-au implicat în organizarea acestui prim ENTREPRENEURSHIP SUMMIT cu participare internațională, între 11-12 octombrie, când Timișoara va deveni, pentru două zile, capitala antreprenoriatului european.

Numeroși rotarieni pot fi regăsiți printre organizatorii, moderatorii și speakerii evenimentului: Werner-Wilhelm Wolff, Adrian Badescu, Marian Mocan, Cosmin Grapini, Florentin Banu, Ovidiu Ambrus, Luminita Peri Tundrea, Lia Lucia Epure, Cristian V Jurji, Radu Dimeca, Horia Bugarin, Laila Onu, Dan Iliescu, Ianasi Codrut, Voicu și Dumitras Daniel, Daniela Bostan, Paul Alexandru Pop etc. Iar cele două companii coorganizatore ale evenimentului, alături de Business Days, sunt conduse de doi manageri/antreprenori timișoreni, membri Rotary: BMW Banat Car și Clinicile Medici’s Timișoara.

Timisoara capitala antreprenorilor european.