DONAȚIE A ROTARIENILOR DIN FRANȚA CĂTRE ONCOHELP TIMIȘOARA

DONAȚIE DE APARATURĂ MEDICALĂ

Proiectul rotaruan al clubului Firminy Gorges de le Loire din Franţa, intermediat de Rotary Club Timişoara se va desfăşura, sâmbătă 9 septembrie, de la ora 8.00, printr-o donaţia a unui scanner medical către Oncohelp, str. C. Porumbescu nr. 59, din partea Institutului de Cancer din Saint-Etienne.

De asemenea, va avea loc şi donaţia celui de-al doilea scanner medical către spitalul din Corabia (cu participarea Rotary Club Slatina). Din partea Clubului Firminy Gorges de le Loire, vor fi prezenţi preşedintele prof. dr. Denis Montagnon,  şi dr. Jacques Adolphe. La ora 8:30, la sediul Oncohelp, va avea loc şi schimbul de fanioane între Clubul Rotary Timişoara, Clubul Firminy Gorges de le Loire  şi Clubul Rotary Slatina. La ora 9:00, va fi susţinut şi cursul organizat de prof. Montagnon şi dr.Adolphe referitor la utilizarea celor două aparate donate.

Donatia rotarienilor din Franta catre Oncohelp Timisoara.