Rotary Timişoara Cosmopolitan – în ajutorul lui Moș Crăciun pentru 200 de copii

rotary_craciun_copii_5Moș Crăciun a venit zilele trecute pentru 200 de copii din diferite unități școlare și centre din Timiș. Ajutoare de nădejde pentru Moșul au fost reprezentanții Clubului Rotary Timişoara Cosmopolitan și partenerii acestora. Copiii au văzut și spectacolul cu actori şi păpuşi Spărgătorul de nuci, iar după reprezentație micuţii au avut pregătite mesele cu pizza, cozonac şi fursecuri. Mai mult, au și cântat cântece de Crăciun alături de corurile Flores şi Miniflores, de la Palatul copiilor. Moş Crăciun a sosit încărcat cu daruri, de la ciocolată până la portocale, mănuși și ursuleți de pluș. Au primit cadouri copii de la Şcoala Sf. Nicolae Peciu Nou, 21 copii (13 fete, 8 băieţi), Şcoala Primară Calacea, 18 copii (8 fete, 10 băieţi), Şcoala Mașloc, 40 copii (19 fete, 21 băieţi), Centrul de plasament Găvojdia, 20 copii (7 fete, 13 băieţi), copii dintr-o familie Niţchidorf, 8 copii (3 fete, 5 băieţi), familii din Onisim, 26 ( 10 fete, 16 băieţi) și Trupele Flores şi Miniflores.

This entry was posted in Proiecte, Social and tagged . Bookmark the permalink.