Sedinta: Luni 12.05.2008 ora 19.30 – H.Timisoara

4.       PROPUNERE NOI MEMBRI
5.       ACTIUNI IN URMATOAREA PERIOADA / VIZITA LA CLUBURI
6.       DIVERSE

Asta seara servim masa impreuna.

MINUTA SEDINTEI DIN 05.05.2008 / H.TIMISOARA

– premiile Rotary in cadrul Olimipadei din 01.05.2008 – Oltea Copaci: "Cea mai mare medie pe judet a obtinut-o Lucian Pasca de la Loga, care are 2 ani la rand bursa Rotary. El este in poza alaturi de mine si inspectorul de mate.
Cand am spus la microfon ca Lucian este de 2 ani bursier Rotary alaturi de alti 9 elevi, toata sala a izbucnit intr-un ropot prelung de aplauze.
A fost cel mai aplaudat premiu! Multi sponsori au oferit premii. Celalalt premiu l-am oferit, la sugestia presedintelui comisiei de evaluare, unui elev, denumit de toti "micul geniu" deoarece a concurat la clasa a VII-a desi este elev intr-a VI-a si a obtinut de departe cea mai mare medie si medalia de aur la clasa a VII-a." – poza pe site www.rotarytm.ro

– prezentare Austria – Fledbach (Dan Costineanu) … poze: http://www.bighost.ro/rotary/austria/

– in sedinta din 12 Mai se va se va prezenta excursia din Anglia

– Balul de primavara din 17 Mai 2008 – eveniment comun al cluburilor din Timisoara, Buzias si Rotaract, destinat strangerii de fonduri pentru realizarea unei fantani / foraj de utulitate publica (valoare 30.000 RON);
Daca sunt firme interesate de o promovare cu aceasta ocazie, ne-am bucura sa le oferim detalii. Programul activitatilor zilei respective (cu incepere la ora 12.30 – …) va fi trimis pe mail in urmatoarele zile precum si meniul complet, ce consta din preparate la protap (vitel / porc / pui); grill clasic, etc. O fantana de ciocolata belgiana va reprezenta desertul, in  spiritul proiectului comun. Ca sponsori, pana acum, avem masini, instalatii, panouri solare, saune, piscine etc.

Sedinta din 19 Mai se va tine la Recas, in data de 17, cu ocazia intalnirii cluburilor.

Diverse:

– In urma congresului de la Paris, colegul nostru Dan Gaita a fost reconfirmat pentru inca doi ani in functia de
"CHAIRMAN OF EDUCATION & ACCREDITATION COMMITEE" – in cadrul EUROPEAN ASSOCIATION FOR CARDIOVASCULAR PREVENTION & REHABILITATION

Adrian Badescu
Secretary 2007-2008

———————————————————–
RC TIMISOARA < Un Gând. O Faptă. Împreună.
RI District 2241 < Romania si Republica Moldova

Tel:          +40 723 333533
Fax:         +40 256 247272
Email:       adrian@medicis.ro

www.rotarytm.ro  –   www.rotary2241.org  –   www.rotary.org

This entry was posted in Minuta 2007 - 2008. Bookmark the permalink.