Aparat Laser pentru Sectia de Chirurgie a Spitalului de Copii ” Louis Turcanu ” din Timisoara

In 20.06.2012 am inaugurat aparatul laser pentru Sectia de Chirurgie a Spitalului de Copii ” Louis Turcanu ” din Timisoara.

Fondurile necesare achizitionarii aparatului au fost stranse cu ocazia meciului de fotbal “Generatia de Aur – Politehnica Timisoara”. Prin participarea lor, cei aproximativ 5000 spectatori au contribuit la realizarea unui proiect caritabil in beneficiul Spitalului de Copii.

Organizarea evenimentului a fost coordonata de colegii nostri Eugen Boia si Marius Birlan , ajutati cu mult entuziasm de catre membrii cluburilor de tineri Rotaract si Interact Timisoara.

This entry was posted in Actiuni, Club, Sanatate, Stiri. Bookmark the permalink.