Proiectul “Intelepciune, bucurie – o sansa pentru copii”

Prin donarea de calculatoare ,Clubul Rotary Timisoara s-a alaturat Federatiei Caritas Timisoara, in vederea dezvoltarii si diversificarii serviciilor sociale pentru protectia copiilor, centre de zi pentru copii din mediul rural – Periam, Nadrag, Bacova- din judetul Timis . Copii beneficiari ai acestor servicii sunt copii proveniti din familiii cu risc crescut de excluziune sociala. Pentru acesti copii pe langa o masa calda oferita la pranz , Federatia Caritas ofera si servicii care au drept scop prevenirea parasirii timpurii a scolii si reintegrarea scolara a unui numar de 100 copii aflati in dificultate. Aceste proiecte sunt unice in zona si corespund nevoilor cu care se confrunta comunitatea respectiva. Incecam sa sensibilizam comunitatea timisoreana pentru a sprijini financiar acest proiect .

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.