Daruieste un zambet

A darui  este o masura a umanismului din noi. Aceasta actiune multumeste si onoreaza in egala masura pe cel ce primeste precum si pe cel ce ofera. Toti prietenii din club simt acest lucru, prin insusi faptul de fi rotarian. Noi am fost mai norocosi, pentru ca in actiunea de ieri am putut sa ne apropiem mai mult de cei ce au nevoie de ajutor si probabil ca acesti copii cu care am interactionat pentru o scurta perioada de timp vor continua sa faca parte din gandurile si actiunile noastre.

Au participat la acest proiect districtual : Emilian Popovici, Oltea Copaci, Lia Epure, Laila Onu, Ioana Hategan ,Radu Dimeca, Bogdan Aungurence , Gelu Mateescu , Adrian Badescu , Petru Grigorof si Horea Visoiu.
Au fost 11 copii beneficiari , intre 5 si 16 ani ,carora li s-au facut cadouri intre 300 si 450 RON fiecaruia.

S-au daruit multe zambete de catre copii , angajatii de la Directia de Asistenta Sociala, rotarieni, reprezentantii media prezenti, vanzatori din magazine , oameni aflati la cumparaturi.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.