Bega Duck Race – Cursa Ratustelor 2009

Cursa ratustelor, editia a doua a fost organizata de Districtul Rotary 2241, cluburile Rotaract din Timisoara,  cu sprijinul Consulatului Germaniei la Timisoara, in cadrul festivalului Bega Bulevard  si  a fost sponsorizata de Districtul  Rotary 2241 si compania Continental. Evenimentul cu scop caritabil a fost apreciat in mod deosebit de catre publicul numeros prezent pe ambele maluri ale Begai pentru a incuraja participantele la cursa. Fie ca au fost ratuste ale sponsorilor, de dimensiuni mai mari si decorate cu logo-ul companiei respective sponsor, fie ratuste de concurs, fie ratuste suvenir, toate au atras atentia publicului de toate varstele si au garantat petrecerea unei dupa-amieze relaxante .

Fondurile obtinute in urma concursului vor fi utilizate pentru indeplinirea scopurilor caritabile ale cluburilor organizatoare,anume punerea în mişcare a unui laborator medical mobil, care aparţine organizaţiei umanitare Caritas şi care  se va deplasa in special in zone  rurale izolate, astfel membrii comunităţilor vor putea să beneficieze de controale medicale şi analize.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.