TMB – Jimbolia 02 Mai 2009

In data de 02 mai 2009,la Jimbolia s-a desfasurat sedinta cluburilor Rotary care fac parte din TMB. Au fost prezenti reprezentanti ai cluburilor din Arad, Lugoj, Timisoara si Szeged. In cadrul sedintei cluburile romanesti au adoptat deciziile luate la intrunirea ulterioara a TMB care s-a desfasurat la Subotica in data de 21.03.2009. Reprezentantul RC Szeged, Janos Zadori, a prezentat rezumatul sedintei desfaurate la Subotica.

In urma consultarilor, cluburile din Romania au fost de acord cu propunerile facute si au fost aduse in discutie alte probleme legate de activitatea TMB( finalizarea proiectelor din punct de vedere finaciar, contributia anuala a cluburilor in cadrul TMB si reluarea proiectelor comune incepand cu anul 2010).

Intalnirea a subliniat dorinta cluburilor de a face ca activitatea in cadrul TMB sa dobandeasca un impact si mai puternic in ceea ce priveste atingerea scopului nostru comun: prosperitatea comunitatilor in care ne desfasuram activitatea.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.