Balul Rotary 2008

In buna traditie anuala, Clubul Rotary Timisoara a organizat in data de 22.11.2008, Balul de binefacere Rotary. Desfasurat in Sala Viena a Hotelului Timisoara, evenimentul s-a bucurat de prezenta multor personalitati ale orasului. Intr-o atmosfera festiva,  Balul Clubului Rotay Timisoara a subliniat dorinta membrilor clubului de a veni in sprijinul comunitatii prin strangerea de fonduri care sa contribuie la desfasurarea unor proiecte cu un impact cat mai mare in comunitate. Sub motto-ul „Timişoara – oraş sănătos”, clubul doreste sa isi aduca contribuţia  la transformarea Timisoarei  într-un oras  plin de vitalitate, atât din punctul de vedere al curăţeniei şi respectului faţă de mediu, cât şi în ceea ce priveşte starea de bine a comunităţii timişorene; pe această direcţie, proiectele majore ale clubului pentru acest an rotarian vizează reabilitarea fântânii din Piaţa Unirii, dotarea unor şcoli cu filtre de apă şi susţinerea campaniei de sensibilizare şi modificare a atitudinii cetăţenilor faţă de curăţenia oraşului „Nu te pune cu timişorenii!”.

Evenimentul a insemnat în acelaşi timp şi aprofundarea legăturilor de prietenie, precum şi împărtăşirea spiritului Rotary. Într-un cadru festiv, onoraţi de prezenţa d-nei Martha Maria Mocanu, guvernatorul Districtului 2241, idealurile Rotary au fost încă o dată subliniate prin implicare, acţiune şi serviciu, puse în slujba comunităţii.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.