Chartare Rotary Club Jimbolia

Sambata, 28 Iunie 2008, intr-o atmosfera festiva, a luat nastere cel de-al 6-lea club din judetul Timis, Rotary Club Jimbolia. Sub indrumarea clubului nas RC Timisoara, un grup de oameni inimosi implicati in actiuni de sprijinire a comunitatii locale, au decis sa intre in marea familie rotariana, pentru a beneficia de know how-ul si resursele celei mai mari organizatii de servicii din lume.

Ovidiu Cos, Guvernatorul Dstrict 2241 Romania si Republica Moldova, a prins la revere insemnul Rotary, roata cu 24 de spite, ce reprezinta 24 de ore la dispozitia comunitatii.

Mihaly Takacs, presedintele celui mai nou club banatean,  a condus prima sedinta, comuna cu RC Timisoara. Cu aceasta ocazie, numarul membrilor clubului timisorean a crescut cu inca doi prieteni.

Festivitatea de chartare a fost urmata de o cina de gala, unde corul jimbolean ne-a incantat auzul cu melodiile sale.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.