Charity Golf Tournament 2008

Sambata, 17 Mai 2008 a avut loc Charity Golf Tournament, primul eveniment de acest gen organizat sub egida Rotary. Organizatorii acestei manifestari, au fost Cluburile Rotary din Timisoara si Buzias, impreuna cu Rotaract. Scopul acestui turneu urmat de grill party a fost acela de strange fonduri pentru un proiect umanitar comun, acela de a fora o fantana cu apa potabila, de utilitate pubica. Peste 200 de persoane prezente pe terenul de golf, au petrecut o dupa amiaza placuta, intr-o atmosfera destinsa de prietenie. Bucatele traditionale la gratar si protap, asortate cu produsele binecunoscute ale fabricii de bere Timisoreana si ale cramelor Recas din apropiere, impreuna cu muzica live au constituit ingredientele unei petreceri reusite. Alaturi de noi am avut sponsori generosi datorita carora, proiectul fantanii Rotary va prinde viata.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.