Clubul Rotary Timisoara sustine din nou excelenta!

In data de 30 ianuarie 2011, în prezenţa Domnului Funeriu, Ministrul Educaţiei Cercetării Tineretului şi Sportului a Domnului Ciuhandu, Primarul orasului Timişoara, a Domnului Ostaficiuc Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, a Domnului Popescu Inspector Şcolar General, academicieni, profesori universitari, precum şi a numeroşi elevi şi profesori de liceu din toată ţara, a avut loc deschiderea Olimpiadei Naţionale de Chimie, la care am avut onoarea să participăm ca invitaţi. De altfel, Clubul Rotary Timişoara, partener permanent al Inspectoratului Şcolar Timiş, a fost prezentat (pe durata întregii acţiuni) pe prima pagină ca sponsor principal. Elevii au aflat astfel că premiile pe care le vor primi, vor fi mai consistente şi datorită Clubului Rotary Timişoara.
This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.