ROMANIAN REVOLUTION OPERA

ROMANIAN REVOLUTION OPERA

ROTARY CLUB OPERA TIMIȘOARA organizează în data de 13 decembrie între 19:00 – 22:00, la Opera Națională Română din Timișoara, un eveniment dedicat Revoluției. Evenimentul este organizat în scop caritabil de Clubul Rotary Opera Timișoara, cu sprijinul Rotary Internațional, Rotary Club of Salem, Rotaract Opera Timisoara, AGAR, Consiliul Județean Timiș și Primăria Timișoara.

SPECTACOLUL REVOLUȚIA DIN 1989tineri atunci, tineri acum, face parte din proiectul Opera de la Clasic la Contemporan, în cadrul căruia se vor pune bazele unei Academii de Excelență pentru tinere talente.

INVITAȚI SPECIALI. Câțiva dintre invitații speciali la eveniment sunt: Hans Klemm – Ambasadorul SUA în România, Teodor Meleșcanu – Ministru de Externe,  Milian Sopoian – Guvernator District 2241 2017 – 2018, Joseph W. Ferguson – Past 7570 Virginia SUA District Guvernor 2000 – 2001