DĂRUIEȘTE UN ZÂMBET

DĂRUIEȘTE UN ZÂMBET

ROTARY CLUB TIMIȘOARA A ADUS PE MOȘ CRĂCIUN LA 31 DE COPILAȘI. 25 de membrii ai Rotary Club Timișoara, prieteni ai rotarienilor și membri ai Rotaract Club Timișoara au invitat 31 de copilași proveniți din familii defavorizate pentru a sărbători împreună pe Moș Crăciun la Centrul Comercial Euro. Fiecare copilaș a putut să își aleagă haine și jucării din diverse magazine ale centrului comercial, bugetul total alocat acțiunii fiind de 9.300 lei. Întreaga sumă a fost adunată din donații.

La finalul acțiunii, rotarienii și copilașii au sărbătorit împreună la restaurantul Papa Sam din centrul comercial.

”DĂRUIEȘTE UN ZÂMBET”, LA A CINCEA EDIȚIE. Acțiunea din acest an a fost coordonată de Prof.Univ.Dr. Emilian Popovici și Horea Vișoiu, ambii foști președinți ai Rotary Club Timișoara. La acțiune au mai participat: Diana Andone, Cristian Bădescu, Florentin Banu, Radu Bufanu, Horia Bugarin, Doina Busuioc, Radu Calomfirescu, Sabin Ceontea, Valentin Crețu, Radu Diaconovici, Radu Dimeca, Delia Golcea, Petre Grigorof, Ioana Hațegan, Andrei Lucaci, Iulia Lucaci Țundrea, Daniel Marcu, Gelu Mateescu, Vincenzo Moderno, Felician Oană, Laila Onu, Dan Olimpiu Popovici, Carmen Rusmir, Ovidiu Șandor, Monica Tion, Dan Văcaru, Simona Voișan.

Centrul Comercial Euro, cu sprijinul lui Darius Jumanca, s-a implicat activ prin obținerea de discounturi la magazinele din incintă, prin rezervarea la restaurantul Papa Sam și acordarea de suport și asistență pe parcursul întregii acțiuni.

Selecția copiilor s-a făcut cu suportul Lailei Onu, președintele Fundației Pentru Voi, prin intermediul Centrului ”Sfântul Nicolae” (centrul de copii aflați în situații de risc).

FELICITĂRI DIN PARTEA GUVERNATORULUI. Milian Sopoian, Guvernatorul Districtului Rotary 2241 România și Republica Moldova, a transmis felicitări organizatorilor, susținătorilor și Cluburilor Rotary Timișoara și Rotaract Timișoara.