BALUL VIENEZ DE LA TIMIȘOARA

BALUL VIENEZ DE LA TIMIȘOARA

BALUL VIENEZ DIN MICA VIENĂ este o tradiție readusă în viața culturală și economică a Timișoarei. Un eveniment caritabil ce are scopul de a crea valori, atitudini, contexte sociale şi de a uni elitele acestui oraș. Un eveniment ce are rolul de a reînvia valorile unei epoci apuse, ce a avut un rol marcant în cultura acestei părţi de țară, de a aşeza în făgașul lor natural, valorile societății românești şi a le integra în cultura europeană.

REVENIREA LA VALORILE TIMISOAREI. Ne dorim ca acest eveniment să devină o tradiție în viața Timişoarei, să evidențieze mediul de afaceri reunit în zona Banatului, să devină principala punte de legătură între reprezentanții de marcă ai societății româneşti şi reprezentanții mediului de afaceri străin care activează în zonă și să constituie, de ce nu, o ocazie pentru invitații de onoare din străinătate, de a descoperi Banatul cu ce are el mai demn de oferit.

This entry was posted in Club, Intalniri comune club and tagged , , , . Bookmark the permalink.