JACKY CATHALA ÎN VIZITĂ LA ROTARY CLUB TIMIȘOARA

INTALNIRE DE SUFLET CU PROPRIA ISTORIE

“O intalnire deosebita a Clubului Rotary Timisoara, in care l-am avut oaspete pe prietenul nostru Jacky Cathala din Franta, initiator a miscarii rotariene din zona de vest a Romaniei si initiator a numeroase proiecte de sprijin in Romania inca din 1990: dotarea spitalelor, in special cel de oftalmologie cu echipamente; stagii de formare a personalului medical roman in spitale din Franta; sprijin pentru orfelinate, scoli si centre pentrupersoane cu dizabilitati. Proiecte derulate de cluburile Rotary din Albi, Carmeaux si Timisoara.

Momente emotionante, de apreciere pentru entuziasmului si daruirea unui om extraordinar, care a schimbat destine si a ramas acelasi om modest si plin de omenie. MERCI, CHER AMI!”

This entry was posted in Actiuni, International and tagged , , , . Bookmark the permalink.