Burse Rotary

ELEVI MERITUOȘI PREMIAȚI DE CLUB ROTARY TIMIȘOARA

”Deși încă elevi, fiecare a participat deja la programe de voluntariat; se implică în numeroase acțiuni extra-scolare care îi modelează și împing înainte pe drumul maturizării lor. Dar performanța costă și, oricâtă dorință și putere de sacrificiu ar avea un om, fără suport din afară nu are șansa de a merge prea departe.

Pentru un elev la liceu de muzică, lipsa instrumentului propriu este aproape o expulzare din paradis. Dar să obții premii la olimpiada națională a acelui instrument pare imposibil! Si totuși, s-a întâmplat. Culegerile de probleme de matematică, fizică, dicționarele de limbă engleză, cărțile atât de necesare sunt dincolo de puterile acestor copii de a obține prin eforturi proprii, dar și dincolo de posibilitățile părinților, de obicei ale mamelor…”

This entry was posted in Educatie and tagged , , , . Bookmark the permalink.