Bunici fără nepoţi: Cluburile Rotary şi Rotaract au oferit daruri de Crăciun seniorilor Timişoarei

IMG_7111Cu prilejul Sfintelor Sărbători de iarnă, Clubul Rotary Timişoara a adus iarăşi bucurie şi lumină seniorilor de la Căminul de bătrâni al Primăriei Timişoara, de pe str. Inocenţiu Micu Klein nr. 25-29.
Ca în fiecare an, Clubul Rotary Timişoara dedică luna decembrie familiei şi generozităţii. Cu acest prilej, familia Rotary Timişoara – formată din Cluburile Rotary şi Rotaract – a organizat ediţia XIV a proiectului “Bunici fără nepoţi”, cu prilejul apropierii Crăciunului 2015. Ei au vizitat Căminul pentru Persoane Vârstnice, unde tinerii din Rotaract şi Interact au oferit cadouri fiecărui “bunic” din cămin şi au împodobit bradul de Crăciun. Împreună, tineri şi mai puţin tineri, au încălzit atmosfera cu colinde tradiţionale.

This entry was posted in Actiuni, Club and tagged . Bookmark the permalink.