”Dăruiește un zâmbet” – proiect de suflet al Rotary Club Timişoara – FOTO

DSCN2189_587_440_90MDSCN2186_587_440_90oş Crăciun de la Rotary Club Timişoara a ajuns cu sacul plin de daruri la copiii orfani sau părăsiţi de familii de la Asociaţia Fraţii lui Onisim..

Rotarienii au mers, luni 14 decembrie, împreună cu micuţii prin magazine şi le-au cumpărat haine, jucării şi dulciuri. După aceea toţi copiii au fost invitaţi la o cină festivă, cu un tort minunat.
„Pentru copii a fost o încântare să meargă în magazine să îşi aleagă hainele care le-au plăcut. A fost un moment special când şi-au ales şi jucăriile. Când au ajuns la sediu, micuţii au început să îşi arate unul altuia minunatele daruri primite. Mulţumim Rotary Club Timişoara şi doamnei Lia Lucia Epure, preşedintele clubului, pentru iniţiativa frumoasă pe care a avut-o”, a spus Laurenţiu Timiş, directorul asociaţiei.

This entry was posted in Actiuni, Club, Proiecte, Social. Bookmark the permalink.