Rotary Club Timișoara: implicare, dăruire, iubire

rotary_11În fiecare an, în felul lor, după un acord armonizat de fiecare club, individualizat, cluburile Rotary din lume, in România, din Timișoara, își aleg tipul de eveniment pentru strângerea de fonduri.

Aceste fonduri sunt destinate unor alte organizații care, la rândul lor ajută. Pe cine ajută? Ce ajută? Oameni. Oameni în suferință, la nevoie, în stângăcii pe parcursul vieții, fără voia lor…
În această toamnă, Clubul Rotary Timișoara, aflat în anul 21, din secolul XXI, de la reînființare, organizează balul pentru strângerea de fonduri destinate către cinci proiecte importante: Bursele Rotary (pentru copii merituoși, cu posibilități limitate), Bus pentru Fundația ”Pentru Voi” (persoanelor cu autism), Lift pentru Onco Help (fundația în sprijinul bolnavilor de cancer), Casa Rotary, pentru Fundația Timișoara 89 (pentru persoane fără adăpost) și Rotaract (proiect cultural pentru tinerii artiști).
Pentru asta, Rotary Club Timișoara organizează balul tradițional, anual, la Hotel Senator, vineri, 13 noiembrie, ora 19. Seara conține un program artistic, prezentat de Dan Negru, inegalabil și devotat proiectelor Rotary. Din program: Giroceana, Pragul de Sus, Roxana Lucaciu și Paul Rednic (locul șase mondial, la dans sportiv), Cvartet muzical, Liceul de Muzică ”Ion Vidu”, Timișoara.
Sponsorii, fără de care echipa ce dăruiește iubire, implicându-se, ar fi mai puțin complexă, sunt: PROFI, BANAT CAR (BMW), IULIUS MALL – OPEN VILLE, CABINET DR. FRAGKOS, AEROTRAVEL, HOTEL SENATOR, PETRO VASELO, ZOPPAS INDUSTRIES,
Parteneri: Onco Help, Medicis, Ziua de Vest, ArtDentis, TRW.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.