Sedinta Rotary: 31.03.2007 ora 19.30 Hotel Timisoara

Sedinta Rotary  31.03.2008
locatie:  Hotel Timisoara  – ora 19.30
                (intalnire organizata si prezidata de Comitetul de Relatii Externe – Mihai Avram, Dan Popovici, Rudi Wisser, Petre Iliesu, Laila Onu, Dan Gaita, Diana Andone, Ghoerghe Mihalas)

1.                TMB

2.                Proiecte in derulare: Vizita in Serbia, Vizita la Feldbach, Vizita in Anglia, Proiectul Noble Brass, Proiectul olandez pentru tineri, Proiecte fundatie)

3.                ICC.

4.                Evenimente in urmatoarea perioada: 1o ani Club Subotica (5.aprilie); Rotary and Wine Cehia (11-12 aprilie); Invitatia la Clubul din Feldbach (26.aprilie); Chartare Clun Cahul (4 mai); Balul Cluburilor Rotary Bucurestene (9 mai); Vizita lui Jacki Catala (15.mai); Barbeque Dinner / Turneu de golf (17.mai).

5.                TURNEUL DE FOTBAL

6.                Diverse.

Minuta sedintei Rotary  24.03.2008
locatie:  Hotel Timisoara  – ora 19.30

1. Prezentarea conceptului de terapie prin arta. S-a hotarit sponsorizarea tiparirii unui manual util celor care aplica acest mod de terapie pentru copii in special. Solicitarea autorilor a fost de 3800,00 lei din care clubul nostru va acoperi suma de 3000,00lei iar clubul din Buzias suma de 800,00lei.S-a convenit ca printre cei care sprijina tiparirea acestei carti sa fie trecut si clubul nostru(se ocupa Nicu Bibu)
2. Bogdan a prezentat proiectul unui eveniment de primavara asemanator Balului Rotary, axat pe un barbeque dinner , un turneu de golf si un program de stringere de fonduri.Ca si proiect minimal s-a propus stringerea fondurilor pentru programul "Terapie prin arta". Se incearca constituirea unui comitet de organizare ( Bogdan, Radu Dimeca, Horea Visoiu,Adi Aron…..) Data aproape certa este 17 mai 2008 .
3. La intilnire a  participat Ionel Patrichi, Presedinte ales al R C Buzias ptr 2008-2009.
3. Diana Andone a prezentat stadiul pregatirii deplasarii la Londra. Inscrisi pina acum sint : Marian Mocan-3pers., Doina Busuioc-1pers., Lia-1pers.,Marius Birlan-3pers. si Diana-1pers.Costul total este de aprox 1180, euro de pers. iar termenul de inscriere este joi 27.03.2008.
4. Diana a reamintit de cursul de comunicare propus si a solicitat inca o data inscrierea doritorilor in cel mai scurt timp, pana joi, si de asemenea transmiterea datelor cursului catre alte cluburi.
5. Oltea a prezentat solicitarea Inspectoratului de Invatamint pentru sustinerea Olimpiadei Nationale de Matematica ce se va desfasura la Timisoara. S-a aprobat sustinerea unei sectiuni a premiilor ,pina la o valoare de 2500,00lei, Oltea urmind sa stabileasca si sa ne prezinte detaliile.
6. Referitor la concursul NOI INFO, a ramas stabilita organizarea concursului de catre Lic de Informatica, noi contribuind cu o suma de 2200,00lei pentru premii.
7. Puiu Iliesu a prezentat stadiul tiparirii Ghidului Orasului Timisoara.Pentru pagina Clubului nostru a solicitat mai multe date referitoare la programul de marcare a cladirilor monument,pentru a creiona un traseu turistic. Suma alocata acestui proiect este de……? lei.
8.Mihai Avram a prezentat stadiul organizarii proiectului  ROTARY BENEFIZ KONZERT TOURNEE. S-a hotarit sa se ia legatura si cu dl. Balaban pentru Salvamont.(Mihai Avram)
9. Vali Cretu se ocupa de mobilizarea si conducerea echipei de fotbal a clubului care va participa la Turneul de la Resita din data de 28-29.03.2008 ( Vali, Cici Cioca, Rudi,….?)
10. S-a propus demararea procedurilor de admitere in club pentru Mateescu Gelu (propunere Marian Mocan) si s-a acceptat propunerea organizarii primirii de noi membrii cu ocazia concertului festiv din cadrul turneului Rotary Benefiz Konzert Tournee NOBLE BRASS2008 ( Dragos Hopulele, Dinu Dragomir ) .
11. LA MULTI ANI  OLTEA!
       LA MULTI ANI ADI!
 12. Intilnirea urmatoare va fi organizata de comitetul pentru relatii externe.(Mihai Avram…..)

Cu prietenie/ Kind regards/ Mit freundlichem Gruß

Adrian Badescu
Secretary 2007-2008

———————————————————–
RC TIMISOARA < Un Gând. O Faptă. Împreună.
RI District 2241 < Romania si Republica Moldova

Tel:          +40 723 333533
Fax:         +40 256 247272
Email:       adrian@medicis.ro

www.rotarytm.ro  –   www.rotary2241.org  –   www.rotary.org

This entry was posted in Minuta 2007 - 2008. Bookmark the permalink.