Minuta sedintei din 27.04.2009 si Ordinea de zi 05.05.2009 – Hotel Timisoara

Minuta sedintei din 27.04.2009, ora 19.30, hotel Timisoara

1. Emilian P. a prezentat scrisoarea guvernatorului ales 2009 – 2010 adresata presedintelui ales 2009 – 2010

2. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – Marian M.

– Invitatiile sunt pregatite, rugam colegii sa ne anunte numarul dorit; este important pentru buna organizare a evenimentului, intercalarea delegatiilor straini si programul final  sa stim cat mai repede si cat mai exact cum stam cu invitatiile.
– joi, 30.04 va avea loc intalnirea comitetului de organizare pentru detaliere activitati

3. Prezentarea actiunii Nu Te Pune Cu Timisorenii din 21 Aprilie; reactii pozitive de incurajare din partea opiniei publice. Lia multumeste celor ce au participat si anunta urmatoarea iesire de acest gen in prezenta echipei de fotbal Politehnica Timisoara (cu sprijinul lui Radu Bufan)

4. Prezentarea actiunilor Stafeta Ciclista Rotary si pregatirea intalnirii TMB cu ocazia startului Stafetei Cicliste ce va  avea loc  la Jimbolia 1 – 2 Mai  – Aliakbar B.

Eveniment special in data de 2 Mai, startul Stafetei in prezenta DG D-2241 Martha Mocanu si intalnirea TMB organizata de Rotary Club Timisoara. Ora 10:30 La Jimbolia.

5. Evolutie actiuni proiect "Ziua Olimpica" – Dan G. va trimite pe mail colegilor detalii organizatorice

6. Inceperea procedurii de alegere a presedintelui Rotary Club Timisoara, 2010 – 2011 (presedinte ales 2009 – 2010). Cine doreste sa faca propuneri in acest sens, este rugat sa o faca pana la 11 Mai 2009. Bogdan Aungurence, trezorier 2007-2008 si secretar 2008 – 2009 este propunerea de pana acum.

Ca modalitate de lucru, propun ca in urma anuntarii candidaturilor, sa se faca un vot secret pentru cei prezenti in data de 11 Mai 2009, in si unul electronic (un feedback pe e-mail-ul secretariatului     cred ca este de ajuns) pana la acea data, astfel incat la finalul sedintei din 11 Mai 2009 sa putem anunta presedintele ales 2010 – 2011. Este important  pentru unitatea clubului sa avem reactii din partea tuturor membrilor, prin orice forma de comunicare dorita.

Emilian solicita prezenta cat mai multor colegi la sedinta  din 11 Mai, pentru analiza ultimelor detalii ale actiunii Punte Peste Decenii (80 de ani – 22 Mai) si alegerea presedintelui 2010 – 2011.

6. Diverse

6.1. Marti, ora 12 la Scoala Generala Nr. 24 va avea loc donarea tablelor ecologice, contravaloarea premiului castigat la Bega Duck Race si prezentarea proiectului Nu Te Pune Cu Timisorenii.

6.3. Lia multumeste celor ce au participat la intalnirea cu principele Radu Duda.

6.3. Oltea C. ne anunta continuarea evenimentului Rocicleta Junior, sambata 30 Mai 2009 organizat in colaborare cu Fundatia BEGA si propune mentionarea printre organizatori a clubului Rotary Timisoara. VOTAT pentru in unanimitate de cei prezenti.

6.4. Impresii de la actiunea VIP’s on BIKE organizata de Fundatia BEGA unde RC Timisoara  a participat prin reprezentanti. O actiune reusita, cu un ecou mediatic deosebit de bun. Au participat peste 1000 de biciclisti.

Prezenta: 20 membri din 57

Sedinta RC TIMISOARA: Luni 05.05.2009, ora 19.30, Hotel Timisoara

1. Ne viziteaza clubul un grup de colegi Rotarieni de la Rotary Club Varsac.

2. Prezentarea actiuniii Stafeta Ciclista Rotary (start-ul) si intalnirea TMB de la Jimbolia 1 – 2 Mai  – Aliakbar B.

Reprezentantul TMB din partea RC Szeged a prezentat noile variante de colaborare stabilite in Serbia. Reprezentantii RO au fost de acord cu acestea. A fost ales ca reprezentant financiar in relatia TMB din partea RC     Timisoara, Lugoj, Arad (prezenti la nivel de comitete de conducere la Jimbolia)  Aliakbar Barmayoun.

Poze aici: http://www.bighost.ro/rotary/SCR_2009/

3. Prezentarea actiunii de la Scoala Generala Nr. 24, donarea tablelor ecologice, contravaloarea premiului castigat la Bega Duck Race si prezentarea proiectului Nu Te Pune Cu Timisorenii.

Poze aici: http://www.bighost.ro/rotary/table_ecologice_29_04_09/

4. Impresii de la sarbatorirea 80 de ani de Rotary in Romania si la Bucuresti – Aliakbar B.

5. Citire scrisoarea DG Martha Mocanu  pentru luna aprilie

6. Citire scrisoarea responsabilului cu matching granturile din district, Mihai Branzea

7. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – ANUNTAREA NUMARULUI DE PARTICIPANTI DIN PARTEA CLUBULUI – Marian M.

8. Diverse

8.1. Intre 15-16 mai se va desfasura Conferinta Rotaract in Timisoara

8.2. Poze de la membrii clubului pentru editare pliant.

Alte informari

1. APRIL IS ROTARY MAGAZINE MONTH

RI produces a wealth of informational and promotional materials, many of which are available for download. Rotary 8364;(tm)s flagship publication is The Rotarian, RI 8364;(tm)s official monthly magazine. All Rotarians receive The Rotarian or one of 27 official regional magazines. RI also provides Rotary World, a newspaper for RI leaders published five times a year, and the Rotary News Basket, a weekly online newsletter.

2. Reminder:  Proiectul Omul si Cartea- Poze pliant RCT 2008 – . Proiectul Stafeta Ciclista Rotary – Actiune "Punte peste Decenii" (80 de ani)  – Cotizatia 2008 – 2009: 200 EUR si 500 RON (Horea Visoiu)

Nu uitati de calendarul din site, www.rotarytm.ro pentru a vedea evenimentele apropiate si galeria foto pentru imagini de la actiunile si proiectele realizate. (inclusiv bal)

Formular de propunere membrii noi:
(click pe link)

3. Sarbatoritii lunii Mai:

Emilian Popovici 6.05; Valeriu Cirpanu 19.05; Dan Bedros 23.05; Marius Birlan 31.05

This entry was posted in Mail Minuta 2008 - 2009. Bookmark the permalink.