Minuta sedintei din 30.03.2009 si Ordinea de zi 06.04.2009 – Hotel Timisoara

Minuta sedintei din 30.03.2009, ora 19.30, hotel Timisoara

1. A participat la sedinta presedintele clubului partener in proiectul 4L din Germania, Klaus Hutwohl de la RC  Boppard Sankt Goar (marti se vor livra cartile la Lenau)

2. Prezentare PETS – Emilian P. – actiune reusita; colegii nostri au fost multumiti de organizare si au considerat extrem de utila participarea; motto-urile intalnirii au fost "Rotary este in mainile voastre" (Pres. RI Kenny) / "Rotary este in mainile noastre" (DGE Condurache) urmate de indemnuri la prietenie si toleranta.

3. Evolutie actiuni proiect Stafeta Ciclista – inscrieri comitet

Stafeta va pleca pe data de 1 Mai, din Jimbolia, pe directia Arad.

4. Vali va trimite un mail cu detalii de participare la cupa Paul Harris (sambata la Buzias)

5. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – Marian M.

Se pot face inscrieri pentru rezervarea unei mese de 8 locuri / membru de club. (2000 RON) Cine are nevoie de cotracte de sponsorizare, se pot face.

Lia a prezentat participarea la ziua principesei Margareta ca sursa de inspiratie pentru evenimentul aniversar 80 de ani.

6. Nu Te Pune cu Timisorenii – Lia a reamintit propunerea ca membrii clubului sa participe la o actiune voluntara de salubrizare intr-o zona verde a orasului.

7. Diverse

7.1. Dan G. a propus organizarea in parteneriat a crosului "Ziua Olimpica" – actiune aprobata; implicare in comitetul de organizare, responsabil Dan G., Lia, Diana, Dan Sutean, Radu D.

7.2. PDG Ovidiu Cos a trimis raportul financiar 2007 – 2008

7.3. Radu Bufan a transmis raspunsul clubului din Resita la solicitarea celor 1000 EUR sponsorizare Noble Brass: negativ, motivat ca nu este prevazut in  buget. Radu a propus deplasarea la Resita pentru a incerca o discutie directa.

7.4. Am primit invitatia la aniversarea a 75 de ani de Rotary in Cluj Napoca (25 Aprilie 2009). Confirmare pana pe 15.04.2009

Prezenta: 22 membri din 57

Sedinta RC TIMISOARA: Luni 06.04.2009, ora 19.30, Hotel Timisoara

1. Prezentare actiune proiect 4L – donare carti la Liceul Lenau Timisoara si Liceul Adam Muller Guttenbrunn – Ruediger W.

2.Prezentare actiune Buzias (cupa Paul Harris) – Valentin C.
Poze: http://www.bighost.ro/rotary/buzias_03.04.09/ (click pe link)

3. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – Marian M.

4. Evolutie actiuni proiect Stafeta Ciclista – Aliakbar B.

5. Evolutie actiuni proiect "Ziua Olimpica" – Dan G.

6. Scrisoarea guvernatorului pentru luna Martie 2009

7. Diverse

7.1. Feedback foarte bun din Olanda de la schimbul de tineri – Laila O.

Alte informari

Club Rotary Braşov Citadel vă invită la  a doua ediţie anuală de vară a evenimentului „Cursa trăsnitilor”  concurs de coborâre cu vehicule fără motor,manufacturate. Evenimentul concurs va avea loc în 06 iunie 2009, în Braşov.

Se vor premia: cel mai trasnit, cel mai rapid vehicul, echipa cu cel mai trasnit echipaj şi cea mai buna echipă de companie.

1. APRIL IS ROTARY MAGAZINE MONTH

RI produces a wealth of informational and promotional materials, many of which are available for download. Rotary 8364;(tm)s flagship publication is The Rotarian, RI 8364;(tm)s official monthly magazine. All Rotarians receive The Rotarian or one of 27 official regional magazines. RI also provides Rotary World, a newspaper for RI leaders published five times a year, and the Rotary News Basket, a weekly online newsletter.

2. Reminder:  Proiectul Omul si Cartea- Poze pliant RCT 2008 – . Proiectul Stafeta Ciclista Rotary – Actiune "Punte peste Decenii" (80 de ani)  – Cotizatia 2008 – 2009: 200 EUR si 500 RON (Horea Visoiu)

Nu uitati de calendarul din site, www.rotarytm.ro pentru a vedea evenimentele apropiate si galeria foto pentru imagini de la actiunile si proiectele realizate. (inclusiv bal)

Formular de propunere membrii noi:
(click pe link)

3. Sarbatoritii lunii Aprilie: Mihai Avram (14.04), Calin Costinas (16.04)

This entry was posted in Mail Minuta 2008 - 2009. Bookmark the permalink.