Minuta sedintei din 02.03.2009 si Ordinea de zi 09.03.2009 – Hotel Timisoara

Minuta sedintei din 02.03.2009, ora 19.30, hotel Timisoara

1. Anuntarea participarii la urmatoarea sedinta de club a Guvernatorului District 2241,

d-na Martha Maria Mocanu

2. In data de 8 Martie, ora 18 la Filarmonica Banatul, suntem invitati la un concert special organizat in cinstea doamnelor, unde clubul nostru este coorganizator.

Va fi prezenta la concert D-na Martha Maria Mocanu, DC 2241

3. Organizarea turneului de fotbal – Cupa Paul Harris,  Buzias – Valentin C.

– Sambata 8.03.2009 ora 10 antrenament la Spumotim.
– trebuie anuntata echipa pana in data de 15 Martie (la urmatoare sedinta de club trebuie stabilita)
– IMPORTANT: Data turneului s-a schimbat, pentru 3 – 5 Aprilie 2009

4. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – Marian M.

– acordul pentru sala Craft este semnat (fara costuri, pentru evenimentul caritabil – responsabil Radu Dimeca)
– s-au propus variante de asezare a meselor
– s-a stabilit inceperea discutiilor principiale cu potentialii participanti din strainatate (Marian M. a delegat persoanele din club ce vor lua legatura cu strainatatea)
– pentru cazare, s-a discutat despre blocarea unui numar de cca 30 camere (Hotel Timisoara si Excelsior); pretul obtinut, cca 50 EUR single si 60 EUR camera dubla.
– Lia se va ocupa de protocolul cerut de prezenta regelui Mihai
– s-a discutat despre posibilitatea aducerii de sponsori pentru eveniment; cine poate actiona pe aceasta directie, este rugat sa o faca; pentru detalii, responsabil Marian M.

5. Avansare proiect Nu te Pune cu Timisorenii – Lia L.

– a avut loc o intalnire cu consiliul de cartier din calea Sagului
– saptamana viitoare va fi organizata o conferinta de presa cu ocazia startului oficial al campaniei

6. Avand in vedere discutiile referitoare la finalizarea proiectului Noble Brass , Mihai A. a citit mail-ul pe care l-a trimis membrilor clubului iar Radu B. a anuntat ca va face o analiza a situatiei financiare a proiectului pe care urmeaza sa o prezinte intr-o sedinta viitoare.

6. Discutarea proiectelor viitoare

Bega Duck Race – ed. II-a (05 Iunie 2009); se va organiza a doua editie a evenimentului Bega Bulevard – clubul a respins propunerea de a ne implica in luna Iunie in organizarea acestui eveniment (Duck Race). Ramane in discutie pentru inceputul lunii August (3) de ziua orasului Timisoara.

7. Diverse

Laila O.: Programul de schimb de tineri intre cluburile olandeze si cele din regiunea noastra este pregatit in detaliu si va incepe in 13.03; cluburile olandeze au rezolvat toate aspectele legate de transport / cazare etc

Prezenta: 27 membri din 57

Sedinta RC TIMISOARA: Luni 09.03.2009, ora 19.30, Hotel Timisoara

1. Ora guvernatorului D-2241, Marta Maria Mocanu

2. Diverse

2.1. Evolutie actiuni comitet Punte Peste Decenii (80 de ani) – Marian M. (Modelul invitatiei)

2.2. Organizarea turneului de fotbal – Cupa Paul Harris,  Buzias – Valentin C.
    IMPORTANT: Data turneului s-a schimbat, pentru 3 – 5 Aprilie 2009

2.3. Discutarea participarii la intalnirea TMB, Subotica 21 Martie – Inscriere

2.4. Discutarea propunerii venite partea Fundatiei Pentru Voi, prin Laila pentru ziua Rotary pe santierul deschis pentru casa Cristian.

Servim masa.

Alte informari

Invitatie Rotary 80 de ani la Bucuresti si in Romania, organizat de RC Bucuresti in 25.04.2009 (modificai fata de programul initial: condesarea avenimentelor intr-o zi si reducerea costului de participare). Invitatia se poate descarca de aici:
http://www.bighost.ro/rotary/materials/Invitatie%2080%20ani.doc (click pe link)

1. Martie – Rotary Literacy Month

Combating illiteracy has been a focus of Rotary International since 1986 – and for good reason. UNESCO estimates there are 862 million illiterate adults in the world and about two-thirds of them are women. Millions more are functionally illiterate, without the reading and writing skills necessary for everyday life. The United Nations has identified illiteracy as a major obstacle to economic, political, and social development.

13.03 – Ziua Mondiala Rotaract

2. Reminder:  Proiectul Omul si Cartea- Poze pliant RCT 2008 – Cotizatia 2008 – 2009: 200 EUR si 500 RON (Horia Visoiu) – Comitetul de actiune "Punte peste Decenii" (80 de ani)  – Donarea sumei de 200 de RON pentru sinistrati  – Alta Badia (Martie 2009 – SKI)

Nu uitati de calendarul din site, www.rotarytm.ro pentru a vedea evenimentele apropiate si galeria foto pentru imagini de la actiunile si proiectele realizate. (inclusiv bal)

Formular de propunere membrii noi:
(click pe link)

3. Sarbatoritii lunii Martie:
Valeriu Bold 13 – Lighezan Dan 20 – Copaci Oltea 22
Badescu Adrian 23

This entry was posted in Mail Minuta 2008 - 2009. Bookmark the permalink.