Cupa Rotary la Pescuit – editia a II-a

Sambata  27.08.2011 a avut loc Cupa Rotary la Pescuit – editia a II-a

Au participat 10 echipe . Castigatorul de anul acesta a fost echipa Art Dentis condusa de colegul nostru Dan Sutean .

Evenimentul este destinat strangerii de fonduri pentru sustinerea proiectului  " Performanta in Satul Banatean". Anul acesta Rotary Club Timisoara a oferit o bursa pentru elevul Plamada Oliver de la scoala  din Masloc constand in acoperirea cheltuielilor pe perioada celor 4 ani cu caminul si masa, iar Liceul Socrates reprezentat de colega noastra Oltea Copaci ofera scolarizarea gratuita a elevului.

De asemenea tot din banii stransi din editia I la Cupa Rotary la Pescuit si de la Balul Rotary, clubul a mai oferit premii constand in transportul unei eleve din mediul rural la Timisoara, iar Doamna Oltea Copaci  a mai oferit 2 burse de studiu gratuit la liceul Socrates.

Multumim inca o data celor care au sponzorizat organizarea evenimentului:

1. Ursus – Timisoreana prin Dragos Hopulele si Aurelian Bent
2. Hotel Excelsior prin Mioara Simcelescu
3. Dimitrie Craciun
4. Ecoplus International Romania prin Daniel Marcu
5. Dan Sutean, Valentin Bicu si Gelu Mateescu

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.