Bursele Rotary 2009

Colega noastra Oltea Copaci a selectionat 10 elevi cu rezultate deosebite la  concursurile scolare la nivel national si international . Acestia sunt :

• Avramescu Andrei , cl. XII ,mate – fizica ,Liceul Moisil ,
  • Gruicin Iasmina , cl. X , mate – chimie , Colegiul Banatean ,
  • Tirc Sorin Nicolae , cl.X , mate – chimie , Liceul Moisil ,
  • Curuti Thomas , cl. XI , pian , Liceul Vidu
  • Perianu Gheorghe Bogdan , cl.XII , info , Liceul Moisil ,
  • Ghiuta Elena , cl. XII , info – chimie , Liceul Moisil ,
  • Sandu Roxana , cl.X , bio-mate-engleza-info , Liceul Hasdeu Lugoj ,
  • Dobisan andrei ,cl.XI , fizicz , Liceul Moisil ,
  • Ciobanu Cristina , cl. XII , pictura , Liceul de Arte plastice ,
  • Acsinte Florin , cl.XI , info aplicata , Liceul Loga .

Fiecare tanar a fost premiat cu cate 1 000 RON. Evenimentul a fost gazduit de Galeria Calina , care a promovat numai tineri artisti pe parcursul anului 2009 .Presedintele Rotary Club Timisoara , Emilian Popovici a mentionat proiectele desfasurate de club in acesta ultima perioada .Premiile au fost oferite de colegul nostru Gelu Mateescu , sponsorul proiectului . Au fost prezenti reprezentanti ai inspectoratului scolar , bursieri Rotary din anii trecuti si reprezentanti media; TVT ’89 , TV EuropaNova , Focus Vest , Renasterea Banateana . Seara a continuat cu un mic concert de colinde ,oferit de Corul Liceului de Muzica "Ioan Vidu" , care a impresionat prin talent si profesionalism.

"Bursele Rotary " au constituit o adevarata sarbatoare a performantei , atat de necesara in societatea romaneasca.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.