Donatie scaune cu rotile

In urma unui matching grant finalizat cu Rotary Club Arundel din Anglia, am primit si vom dona persoanelor nevoiase cu handicap locomotor un numar de 110 scaune cu rotile. Acestea vor spori  mobilitatea acestor persoane, cu repercusiuni pozitive in starea lor fizica si psihica, prin cresterea increderii in sine si a gradului de independenta si integrare in comunitate. Pana in acest moment au fost donate scaune Spitalului Clinic Municipal Timisoara, Spitalului Clinic Judetean Timisoara,  Spitalului Clinic pentru Copii “ Luis Turcanu”, Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Timis, precum si cluburilor prietene din zona de vest care le vor inmana la randul lor persoanelor cu handicap locomotor din comunitatile fiecaruia.

Ne exprimam increderea ca acesta este doar un prim pas in a le face viata mai usoara cat mai multora dintre semenii nostri condamnati la imobilitate.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.