Saptamana Olimpica 2009

Actiunile desfasurate de catre clubul nostru pe parcursul acestui an rotarian stau sub sloganul „Timisoara-oras sanatos”. Dupa Saptamana Mobilitatii Europene, seminarul „ Alimentatia sanatoasa”, campania „Nu te pune cu timisorenii”, ne-am implicat in „Saptamana Olimpica 2009”, actiune care promoveaza necesitatea miscarii pentru un organism sanatos si care a debutat  in data de 25 mai cu o conferinta de presa si  o masa rotunda cu tema „Invinge-te pe tine insuti!”

Intre 25 si 31 mai se vor organiza diverse actiuni sportive , pentru toate categoriile de varsta, concursuri de creatie si desen care vor promova sportul si spiritul olimpic care inseamna fair-play, toleranta, integrare in comunitate.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.