Conferinta de la Viena, 6-8.12.2008

In perioada 6-8.12.2008., a avut loc la Viena , Conferinta Districtelor Rotary din Europa Centrala si de Est, avand ca tema "20 de ani de dezvoltare Rotary in Europa Centrala si de Est" .

Conferinta s-a focalizat pe directiile majore de actiune ale cluburilor si districtelor, precum si planurile de viitor pentru implementarea lucrativa a proiectelor pe care fiecare district le propune cu scopul de a sublinia implicarea in comunitatea fiecaruia pentru progresul acestei comunitati, precum si proiecte comune intre cluburi, cu acelasi tel declarat de a contribui la transformarea viselor in realitate pentru cat mai multi oameni.

La conferinta a fost prezent si  presedintele Rotary International, D.K. Lee. Conferinta a adus un dublu castig pentru fiecare dintre cei prezenti: pe langa bucuria de a fi impreuna, rotarieni din mai multe tari europene, au impartasit experienta fiecarui district si idei de proiecte cu impact in viata sociala.

Galerie Foto

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.