Intalnire TMB Szeged 01.09.2007

In data de 1 Septembrie 2007 a avut loc la Szeged intalnirea cluburilor rotary din zona Tisza – Mures – Bega, a doua din acest an.

Intr-o atmosfera prieteneasca, s-au discutat punctele din agenda, s-a subliniat necesitatea elaborarii unui set de reguli ce trebuie urmate cu strictete, pentru a avea o colaborarea cat mai eficienta.

S-au prezentat proiectele umanitare derulate de cluburile din Ungaria, Serbia si Roamania.

Urmatoarea intalnire va avea loc la Timisoara, in data de 27 Octombrie 2007.

Clubul din Kikinda a reamintit de sarbatoarea dovleacului, 13 Octombrie 2007, unde au invitat toate cluburile din zona.

Dupa sedinta, am fost invitati la sarbatoarea "supei de peste", Szegedi halászlé, pe malul Tisei, unde am savurat preparate din peste, gatite dupa metode traditionale.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.