Chartare RC Timisoara Ripensis

In data de 27 Ianuarie 2007 a avut loc festivitatea de Chartare a Clubului Rotary Timisoara Ripensis, moment festiv urmat de un specatol de gala la Opera Romana si o petrecere la Hotel Continental … <continuare>

Cel de-al 70-lea Club Rotary al Districtului 2241 Romania si Republica Moldova a primit Carta din mana Guvernatorului Adrian Nicolaescu, ce si-a pus semnatura alaturi de cea a Presedintelui Rotary International, William "Bill" Boyd pe documentul ce semnifica nasterea clubului.Ca orice botez era nevoie si de un nas, onoare de care a avut parte  Clubul Rotary Timisoara, primul fondat in orasul nostru, prin Presedintele Jenel Marian Patrascu. Cadrul acestei manifestari, intr-o atmosfera de gala, l-a constituit scena Operei Romane din Timisoara unde au pasit rand pe rand cei 39 de membrii ai Clubului Rotary Timisoara Ripensis.

Emotionati, acestia au primit Insigna, simbol al apartenentei la marea familie Rotary International. Milorad Avramovic, Presedintele in exercitiu, a rostit cuvinte emotionante, subliniind faptul ca organizatia Rotary a castigat nu doar 39 de membrii, ci "39 de Rotarieni".

Au prezidat aceasta manifestare Guvernator Adrian Nicolaescu, Secretar District Petrisor Diculescu, Presedinte RC Timisoara Jenel Marian Patrascu, Past Governor Ivan Eric Bloch, Past Governor Dan Seceleanu, Past Governor Dragos Nitulescu.

Reprezentanti ai cluburilor din Romania, Serbia si Statele Unite ale Americii au tinut sa-si exprime felicitarile si sa aduca daruri de "casa noua" utile in viitoarele intalniri ale membrilor clubului.

Ca o urmare fireasca, participantii la acest eveniment au urmarit un spectacol de gala oferit de Ansamblul Operei Romane Timisoara.

Masa si dansul au avut loc in Sala Bavaria a hotelului Continental Timisoara, unde organizatorii au oferit un concert Directia 5, program artistic de dans sportiv si muzica de calitate, invitatilor, ce au petrecut cateva ore minunate intr-un cadru intim si prietenos.

Comitetul de conducere al Clubului Rotary Timisoara Ripensis, format din Milodrag Avramovic – Presedinte, Cristian Jurji – Secretar si Lorena Rusova – trezorier, impreuna cu toti cei ce au ajutat la punerea in scena a festivitatii  merita toate felicitarile pentru modul in care au organizat Chartarea.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.